chipovani JTD 105 by alpiners2

Poslaťod JTDchip » 16 Okt 10, 19:03:31

Cao kluci dneska sem jel cestu 272 km ze Zlina za alpinersem aby se mi mrknul na vstrikovace a a zkusil neco udelat s vykonem. Jsem rad ze sem ty penize do cesty i chipu investoval to reknu hned na zacatek. Poradne sme to vse probrali a prisli spolu na spoustu problemu. Prvnim byla nedobra vaha vzduchu,ktera sice byla nova,ale nee BOSCH a nedavala uplne spravne hodnoty mela davat 300 davala 350 na volnobeh,ale hlavne mam prasklou hadici pred turbem takze nezmereny vzduch si turbo prisavalo. Po vypnuti a zvyseni asi 10% se auto dostalo okamzite do stavu v jakem sem ho pred rokem koupil a zacalo pekne tahat. Pote sme se vrhnuli na vstrikovace Prvni zleva sel krasne a alpiners povedal,ze netreba ho cistit ze vypada velice dobre tak se vycistila dosedaci plocha a hotovo. Druhy bohuzel bez stahovaku nesiel von a tak jsme se na nej i dalsi vyprdli,ale doslo se na to ze netesni rozvodka prepadu a prisava vzduch. coz dela na 90% bordel takovejto: jedu treba za 3 a pred krizovatkou vyradim a otacky najednou spadnou na 800 mozna min a drzi se tam par sekund a nechce se to zbrchat a provibrovava to dost brutalne coz dela vzduch. Tak povedal Alpiners. Dalsi malickost co muze snizovat malicko vykon je netesny EGR na svodech a netesny EGR do sani. Nuze,ale k uprave udajne se tam dalo nejakych 290 Nm a 125 koni,ale setrvak to pri otackackach 1900-2300 nedaval,tak sem rikal,ze to chci trosku ubrat a se spokojenosti sem odjel. Tezko povedat kolik to vlastne moze mat ja myslim ze na brzde tak 115-120 k a 230-250Nm
ale zatah to ma teda famozni uplne jiny auto samozrejme hrabe na dvojku jak blazen a do 160 taha nadherne. Jinak spotreba pri klidne jizde sla asi dolu,protoze pri testovani jsme projeli hodne nafty a ja mel na cesti 270 km asi 10-15l nafty a kdyz sem tomu parkrat slapl tak sem zacal mit poslednich 100 km obavy ze nedojedu a vylozene se soural 70-85 km na petku a nejakych 180 Km sem ujel asi na 10l nafty ja vim ze to neni nic moc,ale mozna to je tim ze to prisava ten vzduch. proste to zralo o litr vic jak ma,ale ja byl spokojeny proti tomu co bylo.
Zaverem bych chtel rict,ze kdyz se da plny kotel na 3,4 a 5 tak se setrvak ozyva porad a obavam se o nej,ale po ceste domu sem se naucil jak se k plynu chovat aby to co nejmin vibrovalo. Mozna to jeste nekdy doladime jak mi alpin slibil:)
Kazdopadne ma pochvalu a velky dik za vsechny rady a

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod Alpiners2 » 16 Okt 10, 19:10:13

tak ti nakoniec nafta vydržala až do čiech? pekne :grr
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod djrjay » 16 Okt 10, 20:43:46

spokojny zakaznik nadovsetko ze ALPINERS :grr

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod JTDchip » 16 Okt 10, 21:16:28

Spokojeny jsem,protoze sem necekal ani nahodou ze z tohoto motoru pujde dostat takovy kroutak a vykon. orientacni cas zrychleni je asi 9,5s,ale pozor predtim byl asi 13 s a kdyz sem daval tlak turba naplo tak 10,9- to byla blbost samozrejme bez nafty!
Navic sem videl na vlastni oci ze ten vstrikovac (teda jeden:D) neni spatny coz sem cekal ze bdue ochcanej a zakarbonovanej radne. A vscehny dotazy co sem mel a chtel sem na ne slyset nazor cloveka co to mel v opravdu v rukou sem dostal at to bylo na setrvak, spotrebu nebo olej:)
Opravdu Alpiners potesil si me a dobre se mi s tebou jednalo diky:)

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod djrjay » 16 Okt 10, 21:22:58

Jednanie s klientom na urovni je prvorada vec.
Zakaznik aspon z mojho phladu musi odist spokojny so vsetkym co potrebuje.
Takze v tvojom pripade je spokojnost na spravnom mieste. :kk/

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod JTDchip » 16 Okt 10, 21:58:17

djrjay píše:Jednanie s klientom na urovni je prvorada vec.
Zakaznik aspon z mojho phladu musi odist spokojny so vsetkym co potrebuje.
Takze v tvojom pripade je spokojnost na spravnom mieste. :kk/

jo jasne taky mi mohl mazat med kolem huby,ale ja se ptal na veci co si myslim ze tak jsou,ale na dalsich 3 forech mi to vyvraceji tim zpusobem ze urazi, nadavaji, posmivaji se ,zesmesnuji a tahaji na me spinu odkdekoliv. A moje nazory za kteryma si stojim mi v 95% potvrdil takze nic jinyho nez spokojenost.Ted uz je dopredu vim ze se na forech rozkrikne ze sikin chipoval svoji popelnici co se rozpada a neprojde STK ani kdyz dam technikovi 2000 kc. hovada tam jsou a pritom sem auto na STK nachystal tak,ze mi nenapsal ani jednu lehkou zavadu a jen vse chvalil . Takze asi tak: Uz sem se o tom s Alpinem bavil ze tady to tak doufam chodit nebude. Protoze clovek se nekde na neco jen zepta ahned do neho nekdo ryje mimo tema a misto aby poradil zasira tema. Omluva za to ze se to zvrhlo v uplne jiny tema,ale nebudu zakladat prece tema s titulkem: jak se tady k sobe budem chovat? budem si nadavata a ponizovat sve auta? rozumis nebo te.

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod djrjay » 16 Okt 10, 22:15:16

ALPINERS je seriozny clovek.
A zrejme si spominal CHECKSUM forum.
V poslednom case je to tam len sama nadavka a urazka a vobec sa nevenuju problematike.

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod JTDchip » 16 Okt 10, 22:33:18

djrjay píše:ALPINERS je seriozny clovek.
A zrejme si spominal CHECKSUM forum.
V poslednom case je to tam len sama nadavka a urazka a vobec sa nevenuju problematike.

Reknu ti presne jaky fora: ja se za sebe nestydim at si mysli kdo chce co chce. Jde hlavne o blbecky na ceskym bravo foru, a italians org nebo jak to je, na merea foru se taky rozjeli a na dieselpoweru to neni lepsi. Reknu ti to narovinu. Vetsinou jsou problemy s Cechama se Slovakama vychazam ovela lepsie jestli to je tak spravne po slovensku. Nejhrosi je ze mi dali na Bravo foru BAN,ale ted po pul roce me nejaky smejd vytahl nekde na jinym foru a zacal zesmesnovat tim zpusobem ze zelozil nesmyslnou diskuzi dke na em hazeji spinu! Hledaji moje profily po celym internetu a davaji odkazy. a co admini? NIC!!! protoze prece nenapomenou svoje kamarady a bavi se taky na muj ucet. ja se snazim ignorovat,ale myslim si ze by na to mohl byt snad i nejaky zakon,protoze to je vrchol dkyz si nekdo najde muj profil na modelingovych strankach a zacne me urazet na foru o autech. Nemyslite???Je tohle chovani inteligentnich lidi kteri maji rodiny??? ja myslim ze to je chovani lidi co maji zakladku a sotva 15 roku. Rad bych nasle spravedlnost aspon tady. Kdyz neco napisu blbe nebo s ebudu chovat blbe muze me na to nekdo slusne upozornit ze ano? a nee slova: sikine di doprdele. A co admin? ignorace. A kdyz sikin rekne drz hubu tak dostane ban. :Ll .Omlouvam se za preklepy predem jsem unaven kdyztak to zitra prepisu. preju hezky vecer

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod miro22 » 17 Okt 10, 20:36:28

ked som si precital ake prob ti robia chrapuni, tak som hned dostal adrenalin.... mam osobnu skusenost s jednym forom.. najviac ma vie nahnevat, ze ti co su povyseny vlasne nevedia skoro nic. pri tel alebo osobnom kontakte su duty ako taga. iba zyvaju a ledva vedia sledovat komunikaciu, ale seriozne sa pripojit nazivo nemali sancu. a vraj odbornici. :-D

za dalsie, alpiners je seriozny clovek.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod janosik93 » 17 Okt 10, 21:01:49

Ja sa pridám na Vašu stranu. Alpiners2 už poznám nejaký deň a serioznosť je u neho na prvej priečke.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod bjukemen » 18 Okt 10, 1:41:58

..sikin nechodievaj ani na bravo forum ani nikde inde,ked niečo tak napiš sem a poradíme Ti ;)

bjukemen 


 
Príspevky: 794
Registrovaný: 13 Jún 10, 16:33:40

Poslaťod JTDchip » 18 Okt 10, 14:53:00

Tak kluci budu rad kdyz me prijmete mezi sebe:) a taky kdyz budu mit na sve strane admina. Ja nejsem automechanik a vse delam vpodstate poprve at to byla vymena filtru, kapalin, zaslepeni EGR atd a pak to pokracovalo- vymena, siletbloku motoru,prevodovky, zadni tlumice, repas zadni napravy, kompletni GO predni napravy, az k vymene spojky. Ja myslim ze tyhle ukony uz dela malokdo sam doma. O techto autech sem se uz dost dozvedel a dokazu i neco malo poradit,ale to na forech neberou vpotaz vzdy me poslou nekam ze kecam blbosti a chytaji me za kazde slovo.proste si na me zasedli a maji ze me srandu.
Ale jak jsem povedal v 99% je problem s Cechama. osobne znam z for asi 5 Cechu a 9 Slovaku a vzdy se lip Vama:).
Kluci kdyz se vratim k tem problemum co jsme odhalili zhanim ted teda min jednu plastovou prepadovou rozvodku co se cvaka do vstriku. Nevite kde jidne nez v BOSCH servisu by se dala sehnat? ta cena za 4 nebo 5 kousku plastu - 1200 kc je silena. Zajdu aj do Fiatu,ale tam zase maji podle Eperu snad jen ty hadicky moc sem to nechapal. Na mistnim vrakaci nikdy nemaji nic na JTD motor a napada me zajet jedine do servisu v ADH v Huline kde tahaji auta z Italie,ale moc sem se nepohodl s jejich synem ohledne diagnostiky a nabizenych jetych dilu za ceny o 20% drazsi nez sem nakoupil nove.Konkretne to byly ty silentbloky motoru a prevodovky, ktere jsem 2 kamosum z SK objednaval protoze to vyslo fakt mnohem levneji... Takze s nim uz nechci jednat on mi vzdy nabidne neco jetyho za hroznou cenu a pak kdyz se mi nelibi posle me do hajzlu. Napsat inzerat ze neco koupim na jakekoliv forum kde me znaji je sebevrazda,protoze hned nekdo napise vysmech ,ze se mi asi neco posralo.Neporadite kde mam teda zhnate tohle?http://www.ecar.sk/ecar/eshop/0/0/5/569-servisna-sada-na-prepad-CR-vstrekovac-BOSCH/related#anch1 - ale nevim na 100% jestli nto co je origo je uplne stejny prave

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod netopier » 19 Okt 10, 12:46:20

z takych ko..... si nic nerob. to su ludia co si nevedia upratat pred vlastnym prahom a frustraciu si vybijaju na cudzom nestasti.
ja mavam tiez obdobia ked sa mi pod rukami vsetko sype a neriesim to . niekedy si hore niekedy dole , a na ostatnych sa vyser , ty vies najlepsie ako to naozaj je. a ohovarania po forach uz vobec neriesim. vzdy si spravim nazor sam , nepreberam ho od "kecalkov"

netopier 


 

Poslaťod JTDchip » 19 Okt 10, 14:02:01

jo snazim se ignorovat,ale ja se casto necham vytocit. Nedokazete si predstavit co si dovolujou ...
ale zajimalo by me cpo by bylo kdybych prijel na nejaky sraz....
No nic resme vykon motoru:)

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Poslaťod JTDchip » 23 Okt 10, 0:44:34

z5 k memu chipu. Dneska jsem zase amatersky meril zrychleni pomoci mobilu. Natacel jsem video. Samozrejme mi reknete ze se musi pocitat s opozdenim video vuci zvuku a jinyma ztratama a beru to s rezervou,ale vychazi mi opravdu 9 s:D a to jsem urcite idelane neradil vuci tomu chipu a myslim ze nikdy zkousim jestli je lepsi tahnout na tu 100vku na trojku nebo dat driv 4 protoze 4 sem radil tak pri 95 coz je podle me ztrata.
Kazdopadne sem si este pred pul rokem rikal ze na nejakem sraze bych nemohl jet nikdy sprinty,ale ted uz bych se za auto vykonove nestydel:). Jinak na vystavovani neni to Alpin potvrdi ze to je vylozene na dojeti.
Jeste bych chtel zminit,ze tak do 140 to tahne paradne,ale pak to proti jinym nachipovanym JTD uplne ztrati vykon a jede tech 175-180 pak se rozvibruje a vic jak 190 nechce jet. Ale co si budem namlouvat ja nepotrebuju jezdit 200 na co? akorat to zere 10 l me staci ten zatah do 120 a hlavne bezpecny predjeti:)
Pro informaci sem objednal celou prepadovou hadicku vcetne tecek ve FIATU. Volal sem do servisu specializujicich se na fiaty co tahaji auta z IT a kdyz mi rekli ze chcou za stary tecko co se cvaka do vstriku 300 kc tak sem rekl to jako vubec. tak mi rika jako za kolik to chtete? vite co to stoji nove? a ja rikam:
Vim 690 kc cely komplet. posledni cena byla 200 kc za jedno tecko :Ll . Pak jeste prestesnim EGR a vymenim hadici pred turbem at to nesaje prece jen nic vedle i kdyz mam vahu odpojenou

JTDchip 


 
Príspevky: 165
Registrovaný: 12 Okt 10, 16:25:27
Bydlisko: Zlín -ČR

Ďalší

Späť na Zvyšovanie výkonu Fiat group

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron