Prasklina

Poslaťod fabian » 22 Sep 16, 15:46:55

goodman havarijnu nemas? pretoze ak by si tu mal tak aj cez nu to mozes dat. Inak ozaj si to budes musiet zacvakat sam, aj poistovnu treba riesit jasne. Uz mas aj vyhliadnute kde to pojdes dat menit? do autorizovaneho servisu, ci?

fabian 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 02 Dec 15, 21:09:54

Poslaťod matok » 27 Sep 16, 14:27:32

goodman píše:ÁNo je to dierka od kameňa, ktorý odletel od kolies z predo mnou idúceho auta. Myslel som, že by som to mohol dať cez pzp, ibaže sa mi nepodarilo zastaviť auto, čo predo mnou išlo. Neviem či sa tváril, že nič nevidí alebo čo. Ale no čo už, takže si to budem musieť zaplatiť z vlastného vrecka, ale budem musieť to aj na poisťovňu nahlásiť, nie?


zalezi kde to pojdes dat menit, co viem tak v niektorych autosklach vybavia poistovnu a papiere okolo toho miesto teba, cize si s tym nemusis robit starosti, len to nerobia vsetci tak by bolo fajn keby si si do predu zistil kde to robia ze by ti pomohli

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod goodman » 29 Sep 16, 14:15:02

nemam, havarijnu som zrusil, pretoze mi viaceri znami tvrdili ze v dnesnej dobe uz nie je vobec k nicomu dobra, ze akurat tak peniaze do nej vrazam a nic z toho a teraz si za to nadavam pretoze som to mohol dat cez nu. Ale tak co uz ked som nepoucitelny. Volal som do autorizovaneho ze kolko by ma to stalo a aky mam problem a s cenou ma teda nepotesili, tak som bol na kamosom ten ze ma znameho v nejakom servise tak som sa na nich drzal a mi len volal ze najskor za tri tyzdne to urobia, tak som povedal ze nie a vzal som to normalne do autoskla asi to bolo aj najrozumnejsie

goodman 


 
Príspevky: 41
Registrovaný: 23 Sep 15, 13:51:43

Poslaťod matok » 04 Okt 16, 11:14:19

goodman píše:nemam, havarijnu som zrusil, pretoze mi viaceri znami tvrdili ze v dnesnej dobe uz nie je vobec k nicomu dobra, ze akurat tak peniaze do nej vrazam a nic z toho a teraz si za to nadavam pretoze som to mohol dat cez nu. Ale tak co uz ked som nepoucitelny. Volal som do autorizovaneho ze kolko by ma to stalo a aky mam problem a s cenou ma teda nepotesili, tak som bol na kamosom ten ze ma znameho v nejakom servise tak som sa na nich drzal a mi len volal ze najskor za tri tyzdne to urobia, tak som povedal ze nie a vzal som to normalne do autoskla asi to bolo aj najrozumnejsie


tak havarijna uz viac menej sa odobrala na pokoj, malo kto ju ma lebo uz tie vyhody toho poistenia nie su take ake boli kedysi a o to horsie, ze aj ked havarijnu mas tak dostat peniaze z poistovne nie je teda mnohokrat jednoduche...neoplati sa takto drzat na znamych pretoze to je vzdy na nervy, nevies ako to bude, za aky cas, ci to bude dobre. Ja nerad uz od isteho momentu riesim taketo veci cez znamych :/

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod technicek » 05 Okt 16, 14:38:43

Zdravím mám takú otázku, dal som si urobiť opravu skla kamarátovi. Avšak ten mi auto doviezol s tým, že keď bude nejaký problém, tak že on už nebude schopný mi to nejako vyriešiť a podobne. Dával som to robiť akože cez jeho servis. On ako servis by mi nemal akože poskytnúť na to aj nejakú záruku?

technicek 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Nov 15, 13:37:20

Poslaťod komar » 06 Okt 16, 9:55:17

seriozny servis urcite ano. Predsalen potrebujes mat nejaku zaruku keby sa nieco nahodou stalo, toto je to riziko ktore nastava ked to neriesis cez autorizovane servisy a podobne. Nejaky cas by si mal mat zaruku no len vies ako to je medzi kamaratmi, ze to je vzdy vsetko na dlho a najskor to moze vyzerat ako pomoc ale nakoneiec to tak nie je

komar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 05 Dec 14, 15:20:04

Poslaťod technicek » 07 Okt 16, 15:36:29

autorizáky a tak dávajú na takéto veci asi akú záruku, nech si to viem nejako porovnať a dať všetko dokopy? toto teda asi moc normálne nie je, že? no budem to musieť teda ešte premyslieť či má zmysel ísť do toho aj bez záruky

technicek 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Nov 15, 13:37:20

Poslaťod erno » 10 Okt 16, 11:28:24

myslim ze vacsinou je pri autorizakoch zaruka na dva roky, klasika. Ibaze to tiez oni budu mat podmienky na co sa zaruka vztahuje, to si nemysli ze sa bude vztahovat na vsetko. Nie je to normalne ked ti nechce poskytnut zaruku, pretoze ty si to zaplatis teraz tozvie kolko a ked nieco tak nebudes sa mat na koho obratit budes to musiet riesit u niekoho ineho a platit znovu chapes

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod drahos » 11 Okt 16, 14:14:51

cuuus no bez zaruky by som do toho nesiel nevies co sa stane casom ci to nepovoli alebo neviem co, to si nedaval menit cele sklo ano? len opravit zacelit a podobne, dobre to chapem?
jedine 4x4

drahos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 09 Dec 14, 11:59:33

Poslaťod technicek » 12 Okt 16, 13:45:39

dobre tomu chápeš len opraviť. No lenže toto som mal riešiť asi predtým ako som do toho išiel lebo teraz mi to už asi nebude nič platné že? to keby náhodou to prasklo znova, tak myslíš že inde by mi to znovu opravili? či to s takým už ani rátať nemusím?

technicek 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Nov 15, 13:37:20

Poslaťod dismol » 19 Okt 16, 15:20:45

technicek píše:dobre tomu chápeš len opraviť. No lenže toto som mal riešiť asi predtým ako som do toho išiel lebo teraz mi to už asi nebude nič platné že? to keby náhodou to prasklo znova, tak myslíš že inde by mi to znovu opravili? či to s takým už ani rátať nemusím?


záleží ako bolo sklo opravované zrejme, aj to akým spôsobom, v akom rozsahu predtým bola prasklina a kde by sa objavila nová. To sa takto aspoň ja si myslím nedá len tak odhadnúť. Ale viac opráv keď má byť tak je asi skôr lepšie to dať vymeniť, keď je treba aj nakalibrovať a podobne. Sklo znesie opravy narozdiel od bočných a zadných skiel, ale to neznamená, že znesie nejaké veľké množstvo prasklín ;)

dismol 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Registrovaný: 19 Aug 15, 14:30:58

Poslaťod jano7 » 24 Okt 16, 8:01:17

technicek píše:dobre tomu chápeš len opraviť. No lenže toto som mal riešiť asi predtým ako som do toho išiel lebo teraz mi to už asi nebude nič platné že? to keby náhodou to prasklo znova, tak myslíš že inde by mi to znovu opravili? či to s takým už ani rátať nemusím?


tak s opravou to uz potom budes mat tazsie. Mozno ani nikto sa ti na to nepodujme a budes to musiet menit cele sklo. Aby to bolo vsetko v pohode. Neviem sice akym sposobom ti to opravoval, ale autoskla a servisy maju na to uz specialnu technologiu. Oni to sklo akoby zalievaju a myslim ze to take mensie servisy urcite nemaju preto by sa to mohlo istym sposobom bit. Ze on ti to opravoval dajme tomu pastou nejakou a potom by ti to nasledne zalievali v autoskle, tak neviem co by ta prasklina mohla urobit :oops:

jano7 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 23 Nov 15, 10:32:18

Poslaťod technicek » 03 Nov 16, 12:43:34

Presne som vedel že na toto riešenie prostredníctvom známych raz doplatím. Normálne rozmýšľam, či by som to nemal dať celé vymeniť niekomu kto sa tomu rozumie, aby som pomaly každý deň nešiel k autu s tým, že snáď tam tá prasklina nie je. Taká výmena skla vychádza na koľko stovák asi? nejaké dve? tri? Som možno blázon že to chcem dať teraz meniť ale mám strach aby sa z toho nevykľulo ešte niečo horšie

technicek 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Nov 15, 13:37:20

Poslaťod erno » 04 Nov 16, 10:31:43

zalezi na tom ake to je sklo, tie ceny su dost variabilne, preto by bolo fajn keby si sa informoval napriklad v hornete alebo tak, kde by si im povedal vin oni by si pozreli podla toho ze ake sklo tam mas, teda ak tam mas povodne a podla toho by ti vedeli cca cenu povedat a mal by si prehlad na com si. Nie si blazon, je to normalne ked stresujes. Je to na tebe ci to das vymenit alebo ci vydrzis, uvidis co to teraz urobi ked mrazy pridu, ci sa to tam nejako nerozmoze;)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod technicek » 07 Nov 16, 12:16:49

Tak to si skusim teda niekam zavolať, že čo mi povedia, že za akú cenu by to išlo vymeniť. A rozhodnem sa za pár týždňov, počkám teda aj na nejaké mrazy, že či sa to nejako na tom skle ešte odrazí alebo jak a potom to budem teda až riešiť :opf?

technicek 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Nov 15, 13:37:20

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hladam servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron