Prasklina

Poslaťod erno » 11 Nov 16, 9:35:25

Uvidis no, ale bolo by dobre keby si sa o cene informoval, ze kolko by to vyslo a mozno by nebolo od veci sa opytat aj na to ci sa s niecim podobnym nestretli a co by ti poradili, ci vymenit alebo ci vydrzat

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod technicek » 05 Dec 16, 10:04:34

Čaute dlhšie som tu nebol...avšak ide o to že môj problém som musel po tých mrazoch riešiť, najskôr sa to zdalo že to bude v pohode, ale keď v noci teploty klesli na -5 tak, už sa to prejavilo, tak som si povedal, že už nebudem vyčkávať a špekulovať, tak som obvolal pár autoskiel, servisov, že kde za aký čas za akú cenu mi to spravia a idem do toho...lebo toto už nie je možné :?

technicek 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Nov 15, 13:37:20

Poslaťod komar » 07 Dec 16, 12:58:58

technicek píše:Čaute dlhšie som tu nebol...avšak ide o to že môj problém som musel po tých mrazoch riešiť, najskôr sa to zdalo že to bude v pohode, ale keď v noci teploty klesli na -5 tak, už sa to prejavilo, tak som si povedal, že už nebudem vyčkávať a špekulovať, tak som obvolal pár autoskiel, servisov, že kde za aký čas za akú cenu mi to spravia a idem do toho...lebo toto už nie je možné :?


Je lepsie mat v zime celne sklo v poriadku, a najlepsie vymenene ked je takyto problem. Teraz este ked hlasia furt nejake mrazy tak je dobre ze ides to dat vymenit. Som zvedavy ako sa bude pocasie vyvijat dalej. Teraz oteplenie prislo takze by mozno to tvoje sklo este vydrzalo, ale uz radsej neriskuj a teda to vybavuj nech to mas cim skor, pretoze teraz zacnu aj dovolenky a tak a budes mat problem to vymenit

komar 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 05 Dec 14, 15:20:04

Poslaťod technicek » 09 Dec 16, 9:26:34

Veď práve že náhoda je taká že človek nevie kedy sa čo prihodí a radšej nech tomu predídem. Ako sa hovorí keby človek vedel že padne tak si radšej sadne a tak nejako vnímam aj svoj problém, takže to musí byť v poriadku do konca týždňa

technicek 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Nov 15, 13:37:20

Poslaťod diondi » 12 Dec 16, 15:41:53

Caucau.Chcem sa opytat je to tak ze su praskliny ktore nejde opravit alebo to vobec tak nie je? Kamarat mi tvrdi ze kazda prasklina sa musi dat opravit a to bez ohladu na to aka rozsiahla je a kde sa nachadza, myslim kde sa nachadza na celnom skle, co je na tom pravdy?

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod erno » 13 Dec 16, 16:45:33

diondi píše:Caucau.Chcem sa opytat je to tak ze su praskliny ktore nejde opravit alebo to vobec tak nie je? Kamarat mi tvrdi ze kazda prasklina sa musi dat opravit a to bez ohladu na to aka rozsiahla je a kde sa nachadza, myslim kde sa nachadza na celnom skle, co je na tom pravdy?


Kazda prasklina sa neda opravit su praskliny, ktore sa daju akoby zacelit a take, ale potom su praskliny ktore nie je vhodne opravovat takze vtedy je vhodne vymenit cele celne sklo, robi sa to vacsinou pre bezpecnost. :-)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod andy1 » 20 Dec 16, 10:14:03

Tak to si myslia mnohi ze kazda sa da opravit ale autoskla aspon co viem tak maju pravidla ake praskliny opravuju a ake si uz ziadaju vymenu celneho skla, aby tym nejako neohrozili bezpecnost cloveka. Pretoze to nie je len o tom ze opravit kazdu jednu prasklinu ale aj o tom aby sa nestalo ze to sklo uz bude oslabene a praskne ze mu staci malo.
Vsetko to ma svoje podmienky

andy1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 21 Jan 15, 13:30:21

Poslaťod diondi » 21 Dec 16, 12:54:01

Aj mi vies napisat ze ake su tie pravidla? ze kolko to robi akoze myslim rozmer ktory este sa da opravit a ktory uz je za hranicou ze je treba to sklo vymenit aby to bolo dobre?
To toto sa moze stat ked opravia nejaku prasklinu co by nemali? To som nevedel ze to moze az takto ze prasknut

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod matok » 03 Jan 17, 12:39:59

diondi píše:Aj mi vies napisat ze ake su tie pravidla? ze kolko to robi akoze myslim rozmer ktory este sa da opravit a ktory uz je za hranicou ze je treba to sklo vymenit aby to bolo dobre?
To toto sa moze stat ked opravia nejaku prasklinu co by nemali? To som nevedel ze to moze az takto ze prasknut


Kazda oprava sklo v podstate oslabuje takze ked ich je vela opravovanych a na nejakom pomerne malom mieste tak je to dost nebezpecne, pretoze moze sa stat cokolvek vplyvom mrazov a podobne netreba tieto veci podcenovat. Je mi jasne ze...oprava je lacnejsia zalezitost..ale vymenu nedokaze nahradit to je potrebne si uvedomit

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod diondi » 09 Jan 17, 11:35:27

Dakujem ti za vysvetlenie ale tak nejako dufam ze taketo veci maju v servisoch a kde opravuju skla zmaknute, ci to by som vela chcel?
Ved prave ze tie opravy su menej aj casovo narocne aj financne

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod erno » 10 Jan 17, 13:01:52

diondi píše:Dakujem ti za vysvetlenie ale tak nejako dufam ze taketo veci maju v servisoch a kde opravuju skla zmaknute, ci to by som vela chcel?
Ved prave ze tie opravy su menej aj casovo narocne aj financne


Povedal by som ze je to otazne co sa tyka autoskiel a autorizovanych servisov, tak myslim ze ti v tom maju prehlad a vedia ako to so sklom je, kedy je schopne este coto vydrzat a kedy uz je moc zatazene opravami a nejaka dalsia by ho mohla narusit a ohrozit sofera alebo spolujazdcov. Co sa tyka mensich servisov kde opravuju skla raz za cas a tozvie akymi sposobmi tak tam som si nie isty ;)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod andy1 » 11 Jan 17, 14:07:03

diondi tak ide o velkost tej praskliny vacsinou pri oprave nie je problem s nejakou centimetrovou prasklinou alebo tak ale vacsie uz len tazko ti niekto opravi pretoze nik nebude riskovat ze by sa cloveku nieco stalo, ze by sklo nevydrzalo alebo tak. To ze oni ti povedia ze vymenit alebo opravit ma vsetko svoje opodstatnenie

andy1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 21 Jan 15, 13:30:21

Poslaťod diondi » 12 Jan 17, 13:26:37

lenze ked sa uz bavime o tej financnej stranke veci - tak pri vymene celneho skla je to ako cenovo, platis asi aku sumu?
ci to sa neda takto od buka povedat ze v takom a takom rozmedzi?

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod erno » 09 Feb 17, 12:21:16

diondi píše:lenze ked sa uz bavime o tej financnej stranke veci - tak pri vymene celneho skla je to ako cenovo, platis asi aku sumu?
ci to sa neda takto od buka povedat ze v takom a takom rozmedzi?


Diondi neda sa to takto povedat kedze kazdy mame ine sklo niekto ma len tonovane, iny ma zase s roznou vybavou takze od toho sa odvija cena ake sklo ti tam vlastne maju dat a potom uz je na nich aku cenu maju zase stanovenu za pracu, takze tam sa mozes by som povedal pohybovat od 150 euro vyssie cca ;) to by som povedal ze je taka najnizsia cena pokial nemas nejaku poistku alebo nieco take co by ti tu sumu aspon trochu skresalo

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod diondi » 10 Feb 17, 12:11:59

erno cau nebol som tu ale uz som si to zistil, teda vlastne to ku mne doslo nejako same. Zenin brat prisiel pred asi dvomi tyzdnami si pozicat odo mna truhlu, lebo isli na dovolenku a sme sa rozpravali aj ohladom aut, az sme dosli k tomuto, tak som sa ho pytal, ze ci mi nevie povedat ako to teda realne je a ze on co vie, ked bol dat menit sklo v hornete, ze mu povedali, ze sa neda kazda prasklina opravit, teda opravit sa da ale ze to nerobia z bezpecnostnych dovodov, aby sa nieco nestalo pasazierom v aute a podobne, takze uz konecne viem ako to vlastne je a ze kamarat sice mal pravdu, ze opravit sa da, len sme sa nepochopili zrejme ;)

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hladam servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron