Prasklina

Poslaťod Doloman » 18 Jan 20, 16:00:53

oplati sa mat vobec havarijnu vobec dnes??

Doloman 


 
Príspevky: 50
Registrovaný: 25 Jan 17, 18:02:05

Poslaťod goodman » 20 Jan 20, 9:25:57

Doloman toto záleží predovšetkým od toho, že aké máš auto, či novšie či staršie.
Na základe toho sa väčšina rozhoduje či si dá či nie, neviem podľa mňa to pri úplne nových autách má zmysel, ale pri starších ani nie, tam si vieš celkom fajn vyskladať aj pzp celkom fajn. A k tomu ešte poistenie na takéto veci, vyjde to aj myslím, že lepšie cenovo

goodman 


 
Príspevky: 41
Registrovaný: 23 Sep 15, 13:51:43

Poslaťod peteg » 20 Jan 20, 13:01:11

simuriak to vyhrievanie sa mohlo poškodiť už aj pri samotnom strelení kameňa do skla, záleží aj ako je to hlboko, že jak trafilo, čiže tam je to skôr také, že to nebude fungovať ako to fungovalo, ale to sa dalo očakávať

peteg 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 10 Sep 17, 23:18:35
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod carburo » 21 Jan 20, 11:01:44

Romanus mohol by si napisat nejake blizsie info k tomu problemu, k tej praskline? Ze aka je velka napriklad a ako je od kraja vzdialena??

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod romanus » 21 Jan 20, 13:50:17

Caute, dik ze ste mi napisali, 40? To nie je vela, myslel som, ze to vyjde viacej, ze to bude drahsie.
Ja mam prasklinu, ktore je tak pri kraji, ale tak ja som nemal nejako v plane to davat robit, len som pocul o tom, ze mraz moze sposobit, ze sa to zacne rozsirovat a to ma trochu vydesilo, lebo nechcem aby to slo dakam dalej

romanus 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 13 Júl 17, 9:18:33
Bydlisko: Trnava

Poslaťod onoxis » 22 Jan 20, 10:23:13

nie neni to viacej, je to taka optimalna suma si myslim, ale ked mas problem pri okraji, tak tam oprava asi mozna bude, teda opravit ti to opravia, ak budes naliehat, ze to budes chciet tak, ale na to zaruku nedostanes, lebo je to riziko pri kraji opravovat sklo

onoxis 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 27 Jan 15, 13:29:49

Poslaťod romanus » 24 Jan 20, 12:01:43

Aha toto mi nenapadlo, ze este aj toto moze byt problem, ze mi to moze skomplikovat opravu :x

romanus 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 13 Júl 17, 9:18:33
Bydlisko: Trnava

Poslaťod kakton » 10 Feb 20, 11:28:03

romanus to umiestnenie praskliny, kde vznikne vela dokaze ovplyvnit a teda dokaze to aj cenu pozmenit, ale tak podstatne je co najskor ist do servisu alebo niekam to opravit :)

kakton 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 16 Feb 17, 16:08:53

Poslaťod pilof » 10 Feb 20, 19:58:16

oprava za každých okolností je lepšou voľbou, keď ide o cenu.
Ale z pohľadu bezpečnosti je lepšie vymeniť celé sklo, keď je prasklina väčšia, keď má nejakých 10 cm alebo aj viacej. Lebo v zime pri mráze to môže narobiť šarapatu

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod matok » 11 Feb 20, 12:15:03

Pilof aj mraz aj prilisne teplo dokaze mnoho.
Je to riziko ak je vo vyhlade vodica. Ale esteze celne hned nepraskne cele ako to je pri bocnom alebo zadnom skle. Lebo to by boli uz ine vydavky. Brat ten ma v zime permentne spinave sklo a az na jar si vsimol, ze ma na nom prasklinu, co som az nechapal jak je mozne nieco take prehliadnut :mrgreen:

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod pilof » 11 Feb 20, 15:20:04

na to výrobcovia dbajú, preto je to sklo iné, predsa málokedy sa ti stane, že by ti kameň zboku nejako strelil, to už musí byť. To je skôr pravdepodobné pri nejakej nehode alebo keď niekto vyčíňa, jak kamarátovi keď nejaký mladý sused z nervov rozbil spolujazdcove sklo nejakou palicou. :|
Len to tiež ma udivuje, že v dnešnej dobe sa niekto na niečo také zníži

pilof 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 25 Nov 15, 10:42:22

Poslaťod romanus » 13 Feb 20, 9:44:49

O tomto som uz pocul a neraz, ze zmeny teplotne mozu narobit sarapatu.
Ale sak oprava nakoniec nebola vhodna, teda mozna bola, ale vhodna nie. Kedze ta prasklina bola pri kraji, tak by to bolo bez zaruky a na moje triko, na moju zodpovednost. Dal som napokon vymenit cele celne sklo, najskor som sa informoval v servise, aj autorizovanom aj v autoskle o cenach a robili mi tu vymenu v hornete, ked som si to zvazil, aj skusenosti, aj ceny aj vsetko ;)
Pilof stat sa moze hocico, kedykolvek taketo, mam znameho co byvaju na dedine, kde sa konaju take kadejake diskoteky a chodia taki podivni ludia im potom po uliciach, ze uz ani na ulici radsej neparkuje.

romanus 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 13 Júl 17, 9:18:33
Bydlisko: Trnava

Poslaťod diondi » 13 Feb 20, 18:15:57

romanus v takom pripade sa to ani necudujem, lebo to potom ak nema obec kamery tak ani nepridu na to, kto to ma na svedomi a stoji ta oprava peniaze

diondi 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 09 Okt 15, 13:54:52

Poslaťod romanus » 14 Feb 20, 13:45:56

Tak uz dediny mavaju kamery, ale ked to neni niekde v okoli, tak by mohol byt problem dolapit toho cloveka. Ale tak ked sa veci nejake maju stat tak sa stanu, nech robime cokolvek :|

romanus 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 13 Júl 17, 9:18:33
Bydlisko: Trnava

Poslaťod tibian » 14 Feb 20, 17:55:51

poistenie keď je tak ako je to s objednaním na výmenu? alebo celkovo s opravou a výmenou? skôr sa dá dostať nejaký termín výmeny?

tibian 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 18 Aug 17, 12:24:07
Bydlisko: Slovenský Grob

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hladam servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron