LPG - áno či nie?

Poslaťod misuliak » 23 Apr 18, 14:58:48

pilof píše:
Doloman píše:ked si vezmem minuly rok aka toto bola pre mna dilema, aky som bol nervny, ze som sa nevedel rozhodnut, co skor, aky system ked je toho na trhu uz tolko, no nastastie dnes uz je to o inom, uz setrim a teraz skor sa staram o veci, o ktorych ste aj vy pisali, kedy co menit, ja osobne sa riadim tym, co mi servis nakaze, kedy mam prist, co treba robit, vymenit a pod :-D :-D


vôbec to nie je nejaké náročné to rozhodovanie, ja by som len povedal, že skôr sa snažíme byť opatrní, aby sme dáku chybu nespravili.
Pritom si myslím, že pri LPG jedinú chybu, ktorú môžeme urobiť je, že by sme si vybrali nekvalitný servis, proste to je tá najdôležitejša vec. :-)


Ale to je celkom podstatna chyba a myslim, ze aj najcastejsia, ktoru ludia robia. Ja uz nad tym premyslam dlhsiu dobu, no stale som sa nejak nerozhodol prave kvoli tomu, ze neviem, kam si to dat spravit

misuliak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 25 Mar 17, 15:09:31

Poslaťod Sti2003 » 26 Apr 18, 15:06:37

mozno by ste mi vedeli poradit. chapem, ze je dobre si davat bacha na samotne firmy, no lisia sa od seba aj samotne lpg systemy? su rovnake, ci je lepsie si nejaky konktretny vybrat a ak, tak preco?

Sti2003 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 09 Mar 17, 14:38:32

Poslaťod matok » 27 Apr 18, 7:02:05

Samozrejme ze sa lisia aj samotne LPG systemy, predsa vyrobcovia su iny, tym padom aj kvalita tych systemov je ina, tak to proste je. Kazdy si vybera podla svojho uvazenia a presvedcenia, my ked sme sa o tom rozpravali a zistovali si info vseobecne o LPG a tak, tak som cekoval aj ake systemy su. Vseobecne by sme mohli povedat, ze su talianske a polske a osobne som radsej za talianske, myslim, ze su kvalitnejsie a aj spolahlivejsie ;-)
Do nasho auta sme dali namontovat Tartarini, to je taliansky system, montovali nam ho v Legase, je pravdou, ze ho montuju aj ine servisy, ale ja som chcel aby to bolo dobre spravene, aby ti co system budu montovat, aby s nimi realne skusenosti, prax :idea:

matok 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 08 Dec 14, 11:45:03

Poslaťod jumero » 04 Máj 18, 7:32:42

servisy montuju bezne akoze viac druhov lpg systemov? ako je to s udrzbou takehoto systemu?
je potrebne casto absolvovat navstevy servisu?

jumero 


 
Príspevky: 47
Registrovaný: 06 Máj 17, 13:56:52

Poslaťod Sti2003 » 04 Máj 18, 11:52:31

to, ze su tie talianske systemy kvalitnejsie to mas aj potvrdene od niekoho? alebo to je akoze len tvoj vlastny nejaky pocit?

Sti2003 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 09 Mar 17, 14:38:32

Poslaťod erno » 10 Máj 18, 18:51:42

jumero píše:servisy montuju bezne akoze viac druhov lpg systemov? ako je to s udrzbou takehoto systemu?
je potrebne casto absolvovat navstevy servisu?


niektore servisy ano niektore len jeden, je to individualne, zalezi to od daneho samotneho servisu :) Ale to kolko servis montuje systemov, kolko znaciek nehovori vobec o nicom. S udrzbou? Je potrebne chodit pravidelne do servisu, inu udrzbu akoze, co by si vykonaval doma to potrebne nie je, do toho systemu by ani nebolo vhodne aby si nejako zasahoval, ked o tom nic nevies :-)

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod jumero » 11 Máj 18, 9:28:36

to chapem, ze to nehovori o nicom, co sa tyka kvality, ze to asi sa budem musiet na ine veci zamerat ;)
cize nejake mensie servisovanie ako ja neviem vymena nejakych veci a tak, to sa tiez neoplati doma robit hej?

jumero 


 
Príspevky: 47
Registrovaný: 06 Máj 17, 13:56:52

Poslaťod Ondrej » 11 Máj 18, 9:34:08

ale sa to tu rozvija :lol:

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

Poslaťod erno » 14 Máj 18, 14:09:00

jumero píše:to chapem, ze to nehovori o nicom, co sa tyka kvality, ze to asi sa budem musiet na ine veci zamerat ;)
cize nejake mensie servisovanie ako ja neviem vymena nejakych veci a tak, to sa tiez neoplati doma robit hej?


to isto nie, treba to nechat na profesional a zbytocne sa v tom nevrtat. na tych pravidelnych prehliadkach a servisovani sa kontroluje vsetko co sa ma, aj male detaily takze sa nemusis bat, ze by si nieco musel doma. v tomto sa na nich mozes plne spolahnut

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod jumero » 15 Máj 18, 15:17:26

takze jedna by som tam mohol nieco pokazit a jednak to nie je vobec potrebne? ako casto byvaju tieto kontroly?

jumero 


 
Príspevky: 47
Registrovaný: 06 Máj 17, 13:56:52

Poslaťod erno » 16 Máj 18, 17:20:59

to je individualne podla toho aky system mas namontovany a kde ti to robia ale ja som bol napriklad po namontovani po 2000 kilometroch na prvej kontrole aby si boli isty, ze vsetko ok. a potom uz je to napriklad nadstavene tak, ze kazdych 15 000 kilometrov by sa mali menit plynove filtre ale to tiez zalezi od toho aky kvalitny plyn tankujes. je tam toho viacero ale tak neviem ci to chces vediet alebo ti to tu zbytocne vypisujem :lol: :lol:

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod jumero » 17 Máj 18, 15:48:24

preco by si mi to mal pisat zbytocne? ved asi keby ma to nezaujima tak sa na to nepytam nie? takze kludne mi to dopis. a ked vravis o tej kvalite tankovaneho plynu tak ty tankujes kde?

jumero 


 
Príspevky: 47
Registrovaný: 06 Máj 17, 13:56:52

Poslaťod erno » 18 Máj 18, 12:32:13

tak teda viem, ze este kazdych 60 000 km je potrebna revizia splynovaca ale to minimalna investicia a posledna vec, na ktoru treba davat pozor su vstrekovace, pretoze to je asi najcitlivejsia cast na tom celom systeme a tie by mali vydrzat nejakych 50 000 km. takze zalezi aj od toho kolko jazdis a podla toho chodis na kontroly :) a tankovat je najlepsie na takych vacsich pumpach, ja vacsinou zvyknem na omvke

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod jumero » 21 Máj 18, 16:50:03

fu ale tak toho je dost co treba kontrolovat nie? som nevedel, ze to takto treba, je to pri kazdom systeme takto alebo iba pri tom co mas ty? zalezi to aj od servisu?

jumero 


 
Príspevky: 47
Registrovaný: 06 Máj 17, 13:56:52

Poslaťod Ondrej » 21 Máj 18, 17:08:31

To su informacie, ktore ma k svojmu systemu od svojho servisu. Ja mam ine kontroly, uplne inu predpokladanu zivotnost vstrekovacov... tak ako vsetci ostatni, takze ti to je aj tak nanic. Mala by ta zaujimat len jedina vec - doporucenie na montazne pracovisko. Tam ti k tvojmu autu povedia ake systemy su schvalene, co doporucuju z praxe, ako prebieha servis a co ta bude vsetko stat.

Ondrej 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 21 Nov 10, 3:06:23
Bydlisko: Trstená

PredchádzajúciĎalší

Späť na Francúzske automobily - Peugeot, Citroen, Renault

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron