Siemens SID 803

Poslaťod miro22 » 26 Okt 10, 22:05:16

original, lebo teraz nik nemoze povedat, ze ak nieco, tak koli chipu. vyslo ma to na 120€ do minusu.

vraj mu to zdochlo, teda nechytilo.. vydrzalo to mozno 10 nastartovani. jazd bez prestavky by to vydrzalo akekolvek dlhe, ale asi stale 10 nastartovani. :-( ale on sam ked prisiel ku mne, tak hovoril, ze ma prob s imobilizerom a nechcelo mu brat kod. takisto sa uz nedal ani prekodovat. ale rad by som vedel, ze ako je mozne to, co sa v tej ecu deje. teraz vsak cheksum sedi s ori a zdochlo to ajtak.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod janosik93 » 26 Okt 10, 22:11:03

hmm.. dobrú ochranu maju tie siemensy... a to immo nejde zrušiť? len tak preventívne. taka mala pomoc, ale myslím, že ťa to už isto napadlo. OKURA na checksume by možno o tom neičo mohol vedieť... pozri si PL Alegro tam je spusta veci a nahradnych jednotiek.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod miro22 » 26 Okt 10, 22:24:14

skusal som najednoduchsie veci, co mi radil jeden manik a nic. potom som skusal odniest ecu chlapovi nech to vypne a tiez nic(bezne vypina imo v pod ecu). podlamna to v tejto ecu nejde tak, ako v hociakych inych. tu skratka nejde nic, ako zvykne ist bezne.

chlap mal odideny ten imo uz od kupy, ako som pisal, ma tam 3 kable naviac, ktore tam nemaju co robit a za dalsie, bol informovany o probleme zo siemensom. cital som mu spravy od alpinersa po skype. on sa vsak len usmieval a vraj mam robit a ucit sa. ja som spravil max a nezobral som ani euro. venoval som sa tomu od stvrtku. malokto by vedel, kde vobec zacat s tym prob. pomoze len ina ecu a v nej vypnuty imo, ak to ma byt na 100%.

ale to ze to ide galetom je kokotina. ani si nepipne pri 801 procaku. nejde to ani elnecom. mate aspom poucenie, aby ste sa takym autam vyvarovali. alebo bola tato ecu odidena a teraz to ruplo. iba 2 moznosti.

este mozem dodat len tolko, ze radsej niekedy ked vypol motor, zapol znovu kluc, ak chcel mat istotu, ze isto bechom chvile nastartuje a nebude sa trapit s kodom..

inak ma napadla taka vec, ze ci by sa nedalo ten vpp flash prud zmenit stabilizatorom va vcc. potom by to uz nemazalo. chlap co som mu to hovoril, bol mimo s toho, tak radsej nehovoril nic.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod djrjay » 26 Okt 10, 22:38:00

preto nemam rad Siemensi.

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod janosik93 » 27 Okt 10, 7:28:35

myslíš zvýšiť udržiavacie napatie? mohlo by toisť, ale je možné že si to procák stráži a tak či tak sa to dodtbe. jedine preškrabať plošky a spraviť dáky beton :-)
alebo ma napadla este jedna vec. ked ti ju premaže, tak tam by si mal mať nejaky pin na flash cez ktorý dava prikaz na premazanie odpojiť ho a urobiť tam taku malu srandu čo zabráni prepisu. robilo sa to pri satelitoch, aby ti nezmazlo čiernu kartu :-)
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Alpiners2 » 27 Okt 10, 7:33:37

ja posielam siemensy automaticky preč, ani sa toho nechytím. keď to zblbne tak sú s tým nechutné problémy. zlatý bosch
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod janosik93 » 27 Okt 10, 7:38:28

máš svatu pravdu. siemens robi problemy i vo feliciach, nie to este v niečom inom :-) ale čo, ked to zmakne mirko, tak potom už bude robiť len siemensy :-)
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod miro22 » 27 Okt 10, 14:54:59

ja nezmaknem nic. ak chlap pride, tak to dam spravit inemu a to z inou ecu. zobralo mi to velmi vela energie a nic som nebol schopny robit popri tom.. ak by to bolo moje auto, tak v pohode budem laborovat, ale na cudzom sa to neda.. ja osobne by som to riesil nejak tak, ako pise janosik a prave s nim, ak by suhlasil.. lenze takto mam iba zbytocne vycitky svedomia, lebo ti ludia co sa pytaju za chip si velakrat ani zdaleka neuvedomuju, ze co to obnasa a kazde ich slovo ktore povzbudi si malokedy vedia naplno uvedomit. mne to pripada, ako keby boli opity a rozpravali ine, ako si myslia.

v kazdom pripade siemensy nerobim. ja sa chipom nezivym, tak sa tomu prob ako na to ani nebudem venovat.. mam uplne ine prob, s ktorimi idem vpred a nie zbytocne stat na jednom mieste, kde som v roku 2003 a uz je pomaly 2011. kazda ecu moze mat uplne inu ochranu a moze to byt kludne na pocet flashovani, kde ked napr dosiahne nejakych 4-5, tak potom sa to moze vzopriet a mazat takto pamet. moze to robit aj koli imo, tak sa neoplati badat po takych starych problemovych ecu a na mojom mieste vlasne po ziadnych problemovych.. to by chcelo nejakych 20tis €, a testovat to na autach s vopred pripravenymi ecu, kde za rok by som bol v strate 20 tis €. potom by som bol sice najlepsi, ale mozno by sa mi to nikdy nevratilo.

nik nedava zaruku, nech mam hociaky ori flasher, tak to stoji za hovno.. uvidim to v ponuke, dam to citat alebo pisat a potom je to v haji. ked si nedovoli davat zaruku vyrobca flesherov-oficialnych, tak to stoji za hovno.

minule som si cital o mppsku a aj s nim padali nejake ecu do prdele a kazdy mal oficialnu verziu. je to hra z ohnom.. preto kazdy majitel auta by mal byt riadne pouceny a po spravnosti by to mal aj podpisat.. tot moj nazor.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod tomaschip » 26 Jún 16, 13:48:36

straki007 píše:Hm ani originalem.
Siemens SID803 jenom BDM a mozna SID803A orig gallettem.
Mam tu plecku ve svem aute.



no ja som dnes vycital data z 803a z kessV2 bez problemov len mi to kus vyhodilo hlasky ABS fautl Automatic gearbox fault :D ale po 5 min kym sa vypla komplet elektronika zase vsetko slapalo jak ma bez chyb

tomaschip 


 
Príspevky: 1
Registrovaný: 26 Jún 16, 13:45:02

Poslaťod max1 » 15 Nov 16, 10:13:38

suhlasim ze by mali majitelia vediet dopredu vsetko co chip obnasa a mat viac info aby to nebolo len o tom vysledku ale aby aj vedeli co sa robi aby sa docielil

max1 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 02 Dec 14, 15:20:14

Poslaťod fastty » 16 Nov 16, 12:13:40

[quote="max1"]suhlasim ze by mali majitelia vediet dopredu vsetko co chip obnasa a mat viac info aby to nebolo len o tom vysledku ale aby aj vedeli co sa robi aby sa docielil[/quote

Takým by som ani nedovolil dávať si to robiť lebo potom mraučia že ako ľutujú ale nerozmyslia si doredu

fastty 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 12 Aug 15, 9:55:08

Predchádzajúci

Späť na Chiptuning

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron