Kontrola úpravy a logu

Poslaťod elektron123 » 08 Feb 11, 13:22:04

Dobrý deň.
Pri hľadaní na internete som natrafil na toto super fórum , tak som sa chcel na niečo opýtať.
Pred nedávnom som si dával u jedného nemenovaného pána z iného fóra čistiť turbo. Keďže som to mal vyčistené, tak som sa rozhodol dopriať mojej 81kw octavii trošku viac sily a zároveň spraviť údržbu vstrekovačov. robil som to v 10/2010
Šiel som k jednému nemenovanému úpravcovi ktorý sa tomu venuje veľmi dlhé roky a pozná ho snáď každý.
Po niekoľkých hodinách som si prišiel po auto s radosťou . Auto sa mi javilo že ide pekne. Graf z brzdy čo mi k tomu dal, by mal mať 140ps.
Po cca 3 mesiacoch začalo auto hádzať do núdzového režimu. Zašiel som za jedným dobrým mechanikom, a ten mi hneď ako prvé vravel, že zle chodí turbo, že to ten, čo to čistil dodrbal a že nejaká banka či čo chodí len polovičnú dráhu z toho čo by mala. Tiež sa čudoval, že ako je možné že si to úpravca nevšimol že ako to vôbec takto mohol upravovať... Nastavil to a auto už ide pekne a nehádže to do núdzového režimu.
Vravel, že sa mu nezdá, že to má 140PS. Stiahol si SW a mrkol sa mi na to a povedal že to zďaleka 140PS nemá a že pochybuje, že tam nejaké vstrekovače boli menené. ( mali tam byť sprint 764)

Prikladám logy a aj to, čo mi z auta vytiahol.
Ak máte niekto chuť, tak sa mi na to mrknite

Ďakujem vopred za všetky názory.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

elektron123 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 08 Feb 11, 12:27:56
Bydlisko: stred slovenska

Poslaťod Alpiners2 » 08 Feb 11, 14:00:16

tlak turba 1,14 a 140ps? :grr ako pozerám tú úpravu tak 140ps z rýchlika, z japonského shinkansen :shock:
otázka: dymí ti to?
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod elektron123 » 08 Feb 11, 14:48:33

Ani nie veľmi. prečo? niečo je zle? Alebo by malo?

elektron123 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 08 Feb 11, 12:27:56
Bydlisko: stred slovenska

Poslaťod Alpiners2 » 08 Feb 11, 15:08:50

vela nafty, málo vzduchu=vela dymu.
ak tam sú väčšie trysky tak by to malo dymieť celkom slušne. ale ak je tam séria tak ani nie.
možno spravím večer ak budem mať trochu času printscreany z porovnania softu a upnem to sem.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod janosik93 » 08 Feb 11, 16:14:10

hmm, zaujímava uprava:-) pri takom chipe si nemusel dávať ani väčšie trysky :grr toto sa v pohode dá spraviť aj s tým čo tam je originál . Ked sú tam väčšie trysky tak by to malo pri tom čo tam je dymiť ako lokomotíva :-)
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod djrjay » 08 Feb 11, 16:33:01

hmmm.
A hlavna vec ze ten udajny upravca sa tomu venuje dlhe roky.
:grr

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod mp3turbo » 08 Feb 11, 19:52:07

toto je neuveritelne... upravca co sa tomu venuje dlhe roky a posrata 81kW oktavka ma tlak 1.14 na 140 koni ?!

ved to uz by nenapadlo ani takeho debila ako som ja... nieto PROFESIONALA

a este aj dolozene grafom z brzdy, super!

ktora to bola firma? Verejne...

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod djrjay » 08 Feb 11, 21:37:47

co mam odskusane tak pri tlaku 1,25b a 49mg nafty sme odbrzdili na 81kw rotacke 137ps.
Samozrejme pri standartnych komponentoch.

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod elektron123 » 08 Feb 11, 23:13:17

mp3turbo: nechcem to písať takto verejne. chcel som len vedieť, či som nevyhodil kopu peňazí za nič....
Chcel som ešte potvrdenie od iných, či je to OK či sa ten známy mechanik nemýli a či vraví pravdu že to nieje nič moc ...

elektron123 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 08 Feb 11, 12:27:56
Bydlisko: stred slovenska

Poslaťod chiptuning » 09 Feb 11, 1:37:34

tech 140 ps tam asi bude i kdyz ta uprava se mi uplne nelibi / respective delam to jinak / 764 tam asi budou proto ty minusove hodnoty / i kdyz u 764 jsou zbytecne /
nedavno jsem predelaval nejaky superchip na T4 a sice to hulilo jak lokomotiva motor mel divny zvuk a jeste to melo takouvou divnou diru , ale max vykon byl relativne dobry

upravu se 764 si predstavuju nejak tak jako v priloze i kdyz teda u me to jsou powerplus764 jinak auto serie dokonce je to i stejne cislo jednotky ;)
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok ..... www.dragpower.cz

chiptuning 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 06 Okt 10, 19:49:34
Bydlisko: Plzen

Poslaťod miro22 » 09 Feb 11, 1:45:06

podla mna, tam chlapcisko pouzival maskovacie manevre, kde to krasne vidno pri urcitych hodnotach a hlavne pri linearnom priebehu v jednej mape. vsetko zalezi, ze ake vstreky to ma osadene v realite. v kazdom pripade tam musel byt narast vykonu a to nie zanedbatelny uz pri ori vstrekoch. takto na dialku sa to tazko posudzuje.

podlamna sa snazil ten manik hlavne zmiast laickych chiperov tym softom. :-)

ja by som skor kritizoval nedotknute n75. :-( tam mal vedsie medzery. jedine co poznal bolo palivo a snaha maskovat svoje konanie. :-(
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod miro22 » 09 Feb 11, 2:19:24

mam soft od CIMBU na benzin RS a tam to je vazne dosahane, kde auto islo podstatne horsie, ako v serii. asi si chlapci mysleli, ze chipuju diesel. :-D odbuka do buka. nechcem im robit hanbu, ale ta uprava z touto sa neda ani porovnat. chlap na RSke prisiel, ze nevie obiehat auta a to je uz fakt hanba. :-( percenta tam lietali v hociakej mape a to na benzinaku !!! plno map upravenych !!! odstrasujuci pripad. :-(
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod chiptuning » 09 Feb 11, 10:34:55

miro22 píše:mam soft od CIMBU na benzin RS a tam to je vazne dosahane, kde auto islo podstatne horsie, ako v serii. asi si chlapci mysleli, ze chipuju diesel. :-D odbuka do buka. nechcem im robit hanbu, ale ta uprava z touto sa neda ani porovnat. chlap na RSke prisiel, ze nevie obiehat auta a to je uz fakt hanba. :-( percenta tam lietali v hociakej mape a to na benzinaku !!! plno map upravenych !!! odstrasujuci pripad. :-(

on cimbu ma takovy zvlasni pristup k dilu , hlavne si odladi jeden soft na urcity druh motoru a ten pak inplementuje do vsech s tim ze z originalu zachova hw a sw cisla , ve skutecnosti se to s originalem pak vubec neda porovnat / vypada to na prvni pohled uplne jinak / a vetsina lidi kteri si to chteji prohlednout tak dojde ke stejnemu zaveru jako ty , ale musim podotknout , ze vetsina jeho uprav / benzinovych / funguje docela dobre
Obrázok ..... www.dragpower.cz

chiptuning 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 06 Okt 10, 19:49:34
Bydlisko: Plzen

Poslaťod Alpiners2 » 09 Feb 11, 11:18:14

to je potom celkom iná vec.
otázne je či v tej octávii bol naozaj chip od cimbu alebo od niekoho iného. :roll:
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod elektron123 » 09 Feb 11, 12:39:34

nie, čip cimbu to nieje. je to niekto iny... no kto vie, či to tiež takto nerobí ....

elektron123 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 08 Feb 11, 12:27:56
Bydlisko: stred slovenska

Ďalší

Späť na Chiptuning

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron