Váha vzduchu - MAF (mass air flow)

Poslaťod Alpiners2 » 12 Aug 10, 13:03:05

Ako funguje váha vzduchu:
váha vzduchu funguje na základe odporového pliešku. pliešok sa nahrieva vstupným prúdom, ďalej do váhy vzduchu ide 5v z riadiacej jednotky a z váhy vzduchu sa napätie vracia späť do riadiacej jednotky 0-5V.
pri prietoku vzduchu sa odporový pliešok ochladzuje. čím sa pliešok viac ochladí, tým vyšší prúd sa vracia naspäť do riadiacej jednotky.
riadiaca jednotka má informácie o prietoku vzduchu na základe sa meniaceho sa napätia a k tomu adekvátne manažuje celý chod motora.

čistenie váhy vzduchu: mne sa osvedčilo čistenie váhy vzduchu v isopropylalkohole. Pri čistení však nešahať na odporový pliešok - znamenalo by to zničenie váhy vzduchu.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod djrjay » 02 Okt 10, 23:37:56

ja som to este necistil.
Vacsinou ju vyradim v RJ a je pokoj naveky.

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod netopier » 07 Okt 10, 19:05:20

djrjay píše:ja som to este necistil.
Vacsinou ju vyradim v RJ a je pokoj naveky.

ako ju vyradis? sz ak chces :)

netopier 


 

Poslaťod chiptuning » 07 Okt 10, 19:45:25

vetsina zveda do nebe smog mapu , ale to pak huli od spoda jako prase , ja pouzivam trochu jinou fintu jde v podstate nastavit hodnotu mg jakou chces a i se hezky meni jak potrebuju , jen to nejde pouzit u vsech jednotek,zalezi jak je udelany puvodni sw 8-)
Obrázok ..... www.dragpower.cz

chiptuning 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 06 Okt 10, 19:49:34
Bydlisko: Plzen

Poslaťod djrjay » 07 Okt 10, 20:09:29

presne ako si to napisal.

Zalezi na tom kto a ako to upravi.

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod netopier » 10 Okt 10, 11:05:05

chiptuning píše:vetsina zveda do nebe smog mapu , ale to pak huli od spoda jako prase , ja pouzivam trochu jinou fintu jde v podstate nastavit hodnotu mg jakou chces a i se hezky meni jak potrebuju , jen to nejde pouzit u vsech jednotek,zalezi jak je udelany puvodni sw 8-)

jj, ale da sa to prepnut na smoke limiter riadeny podla MAP, a vypnut chybovy kod pri odpojeni MAF :)

netopier 


 

Poslaťod Lajka30 » 10 Okt 10, 22:46:21

stou vahou uz jse ti stalo ze to pri vyrazeni v rj delalo problemy?

Lajka30 


 
Príspevky: 13
Registrovaný: 04 Okt 10, 20:05:25
Bydlisko: usti nad labem

Poslaťod Alpiners2 » 10 Okt 10, 22:53:35

nerobí to problémy
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod Lajka30 » 10 Okt 10, 23:16:31

ja jak jsem ji mel v rj vypnutou tak mi pokazde pri prudsim seslapnuti pedalu naskocila zavada ale jakmile jsem tu vahu jenom pripojil zpet na konektor a odmazl chybu tak to bylo dobre

Lajka30 


 
Príspevky: 13
Registrovaný: 04 Okt 10, 20:05:25
Bydlisko: usti nad labem

Poslaťod freeride1.9 » 10 Okt 10, 23:16:52

veru nie :grr

freeride1.9 


 

Poslaťod Lajka30 » 10 Okt 10, 23:27:15

jeste jsi vzpominam ze mi to psalo naka spatna svorkovnice na altiku ze nikdo my nedokazal rici nebo poradit jestli to souvisi stou vahou nebo proc me to tak zlobilo

Lajka30 


 
Príspevky: 13
Registrovaný: 04 Okt 10, 20:05:25
Bydlisko: usti nad labem

Poslaťod djrjay » 11 Okt 10, 9:43:13

Lajka30 píše:jeste jsi vzpominam ze mi to psalo naka spatna svorkovnice na altiku ze nikdo my nedokazal rici nebo poradit jestli to souvisi stou vahou nebo proc me to tak zlobilo


Ked ti to pise nejaku chybu na altiku tak najskor ZATAZENIE DF svorky a tam treba vymenit regler.
Ale s vahou to nemalo nic spolocne

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod Lajka30 » 11 Okt 10, 19:43:07

Je to mozne !kamarad co dela mechanika mi mi taky nedokazal poradit tak jsem ji zapojil zpet a bylo to

Lajka30 


 
Príspevky: 13
Registrovaný: 04 Okt 10, 20:05:25
Bydlisko: usti nad labem

Poslaťod sleyo » 25 Nov 10, 21:14:10

Zdravim,
mne vycistenie original BOSCH nepomohlo (rychlo cistic liquy molly). Davala skrat a konstantnu hodnotu. Ale bordela z toho vyslo dost. Vymenil som za Pierburg (len ten senzor, tubus som nechal povodny). Auto ide samozrejme vyrazne lepsie. Log po vymene je v teme logy keby dakoho zaujimalo. Mam aj povodnu na rozobratie, mozno ked bude cas alebo dakto sa bude zaujimat. Bez PC tuto vec riesit je tazko predstavitelne. Vo VAGu sa da vsetko pekne najst hodnoty skontrolovat. Usetri iste vela laborovania.

Lubo
VW Passat 2001, 1.9TDI, 74kW, M5

sleyo 


 
Príspevky: 30
Registrovaný: 28 Okt 10, 14:15:10

Poslaťod ac3 » 30 Nov 10, 14:18:35

sleyo píše:Zdravim,
mne vycistenie original BOSCH nepomohlo (rychlo cistic liquy molly). Davala skrat a konstantnu hodnotu. Ale bordela z toho vyslo dost. Vymenil som za Pierburg (len ten senzor, tubus som nechal povodny). Auto ide samozrejme vyrazne lepsie. Log po vymene je v teme logy keby dakoho zaujimalo. Mam aj povodnu na rozobratie, mozno ked bude cas alebo dakto sa bude zaujimat. Bez PC tuto vec riesit je tazko predstavitelne. Vo VAGu sa da vsetko pekne najst hodnoty skontrolovat. Usetri iste vela laborovania.

Lubo


Chalani, mám problémy s váhou už dlho, stále špekulujem ako s ňou vybabrať, aj som ju tiež čistil so sprejom a nepomohlo a nakoniec som sa prstom dotkol tej kovovej plôšky a asi som ju stratil naveky. Jazdím už viac ako rok s odpojenou váhou. Náhodou som objavil túto stránku, treba tam kliknúť na link OCTAVIA 1,9 TDI a objaví sa nejaký návod na odpory. Nedalo by sa nejako s tým vybabrať preletovaním tých odporov?. Ja som na pájkovanie nula a nič mi to nehovorí. Tu je ten link: http://www.maxtuning.sk/snimacVzduchu.htm
Š-OCTAVIA 1,9 TDI 66 kW r.v.1999 m.r. 2000

ac3 


 
Príspevky: 20
Registrovaný: 19 Okt 10, 17:30:23
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na FAQ - Časté dotazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron