preskusanie zhavicou

Poslaťod janosik93 » 30 Nov 10, 21:56:53

je to možne, že odídu skôr. žhaviče nechaj na niekoho, kto to vie vytiahnuť. kolega bol mudry, a odtrhol 2 žhaviče, lepšie povedane normalne sa mu rozsypal.
zober kabel , napoj na plus bateria a prikladaj k žhavičom. Pokial ti zaiskrí tak je ok. Len daj pozor, aby si sa niekde kostry nechytil, bo zaiskríš aj ty, poprípade tvoje auto :grr
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod chiptuning » 03 Dec 10, 20:34:05

karol píše:najednoduchsi a nakrychlejsi sposob ako odskusat ci je zhavic dobry bez toho,ze by sa demontoval je odpojit z neho konektori a natiahnut plus priamo z baterky jednym kablom. ked zaiskria kontakty tak je dobry, ked nie tak je mrtvy. podla toho vies rychlo zistit stav a ci zhavia. samozrejme je dobre ich skontrolovat aj vizualne potom! ;)

ja to delam radsi pres zarovkua pak neni problem se dotknout i kdekoliv motoru aniz bych mel strach ,ze budu "svarovat"
pokud chci vedet jestli aspon trochu neco zhavi tak se staci divat na vnitrni osvetleni kabiny a pak zapnout zapalovani na intezite sviceni je dobre videt vetsi odber proudu pri zhaveni
take jde zmerit odber proudu pri zhaveni a snadno spocitat kolik svicek je v poradku ;)
pri zkouseni svicek rovnou z baterky se hlavne nejdrive presvecte na jake napeti jsou nektere motory 2,0 2,7 3,0 tdi maji i svicky na 4v , v takovem pripade po jednom "vyzkouseni" muzete zhavicku rovnou vyhodtit tak pozor na to
Obrázok ..... www.dragpower.cz

chiptuning 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 06 Okt 10, 19:49:34
Bydlisko: Plzen

Poslaťod marek384 » 08 Dec 10, 23:32:19

A ako dlho take zhavice vlastne vydrzia? JA mam moje auto 3 roky a auto ma 8 rokov, no nemyslim,ze by boli menene. nieje problem v lete ani v zime, len tuk a ide. Kontrolka na pristrojovke niekedy svieti sekundu, niekedy si ani nevsimnem ci zasvieti, nikedy,ked je -20 tak do 4-5 sekund.
Bora 1,9 TDI ASZ mit Chip 4Motion :p

marek384 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 02 Dec 10, 12:26:57

Predchádzajúci

Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia

cron